ďťż

GIMP Wszystkie Wersje

Misja Tereski
GIMP 2.2.13

Opis: Jest to program będący alternatywą dla Corel Photopainta i Adobe Photoshopa,
w niczym im nie ustępuje. Do jego najważniejszych cech można zaliczyć
tworzenie selekcji, możliwość pracy na warstwach, antyaliasing, zakładanie ścieżek,
możliwość transformacji i skalowania obrazu, tworzenie animacji, łączenie tekstu z
obrazem oraz bogatą kolekcję filtrów. GIMP obsługuje szeroką gamę formatów graficznych:
JPEG, BMP, TIFF, PCX, PNG, XPM, TGA, PS, GIF, PDF, MPEG i wiele innych.
Do poprawnego działaina programu niezbędne jest wcześniejsze zainstalowanie biblioteki GTK+.
System: Windows NT/2000/XP

GTK+ Runtime Environment 2.6.10
Opis: Biblioeka niezbędna do zainstalowania programu GIMP.
System: Windows NT/2000/XP

program + Biblioeka
http://www.megaupload.com/?d=R2OB09BI



Gimp Brushes 2 - 301 pędzli + .gih


Zbiór 301 pędzli do Gimpa różnego rodzaju. W porównaniu z poprzednią paczką jest kilka nowych błyskawic w wyższych rozdzielczościach, kilka motywów wielkanocnych, nowe fraktale itp. Kilka przedstawiłem na screenshotach poniżej.
Jest także kilka pędzli w formacie .gih czyli tzw animowany pędzel. Krótko mówiąc jest jeden "motyw przewodni" pędzla i po rozpoczęciu malowania wielkość i kształt tegoż pędzla ulega zmianie.

Pędzle wrzucamy do:

Windows: C:/Program Files/GIMP-2.0/share/gimp/2.0/brushes
lub C:/Documents and Settings/nazwa_użytkownika/.gimp-numer_wersji_programu/brushes

Linux: /home/nazwa_użytkownika/.gimp-numer_wersji_programu/brushes


http://rapidshare.com/files/99265222/Gimp_Brushes_2.rar

http://www.otofotki.pl/img3/miniaturki/hjln1207608111m.jpg
Nazwa:GIMP 2.4.6
Kategoria: Tworzenie i edycja grafiki rastrowej
Producent: Peter Mattis & Spencer Kimball
Licencja: bezpłatna (GNU General Public License)
Wielkość: 17,0 MB
Link:http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=655&GIMP+2.4.6

Bardzo popularny wśród użytkowników systemu Linux program zdobywa sobie coraz większe rzesze zwolenników pośród użytkowników pracujących w środowisku Windows. Jest to bardzo dobra aplikacja będąca alternatywą dla „wielkich” - Adobe Photoshopa i Corel Photopainta. Niewątpliwie największym atutem GIMPa jest jego dostępność za darmo co w porównaniu z wymienionymi konkurentami kosztującymi niemało, stawia go w bardzo dobrej pozycji wyjściowej. Na kosztach atuty GIMPa się jednak nie kończą, a program skutecznie zadaje kłam opiniom, że darmowe musi być gorszej jakości.

Najnowszą wersja charakteryzuje przede wszystkim zbliżenie do standardowych interfejsów programów przygotowywanych pod kątem platformy Windows. W przeciwieństwie do wersji 1.2.5 i wcześniejszych w górnej części okna edycji obrazu znajdziemy klasyczny pasek menu. Z drugiej jednak strony miłośnicy Gimpa mogą korzystać z jego możliwości również w oparciu o dotychczasową technologię (prawy przycisk myszy).

Do najważniejszych cech wyróżniających GIMPa można zaliczyć: możliwość pracy na warstwach, tworzenie selekcji, zakładanie ścieżek, możliwość wykorzystania kanałów Alfa, antyaliasing, rozbudowane możliwości skalowania i transformacji obrazu, łączenie tekstu z obrazem, tworzenie animacji, map odnośników dla stron Internetowych, baza bibliotek deseni i gradientów oraz wiele filtrów. GIMP obsługuje wiele formatów graficznych (np.: JPEG, BMP, PNG, XPM, TIFF, TGA, MPEG, PS, PDF, PCX, GIF...)

Poważną słabością GIMPa jest obsługa palet kolorystycznych. Określanie kolorystyki opiera się na modelach RGB, HSV i palecie kolorów indeksowanych. O ile brak standardów CMYK i Spot Color nie stanowi dużego problemu w przypadku publikacji elektronicznych to jednak w przypadku publikacji przeznaczonych do druku wysoko nakładowego jest to wada dyskwalifikująca – osłabia to możliwości zastosowań profesjonalnych programu.

Podsumowując jest to jednak doskonały program, który w przypadku wielu użytkowników może być pełnowartościową alternatywą dla drogich konkurentów, a jako projekt Open Source należy się spodziewać, że będzie bardzo szybko ewoluował i już niedługo niedociągnięcia zostaną usunięte.

Uwaga!

1. GIMP od wersji 2.4 nie wymaga instalacji dodatkowych bibliotek GTK+, gdyż są już one zintegrowane w pakiecie instalacyjnym. W przypadku problemów z instalacją radzi się odinstalować poprzednie wersje tych bibliotek.

2. GIMP został stworzony w oparciu o warunki GNU General Public License, zgodnie z którymi jest oprogramowaniem całkowicie darmowym z możliwością przetwarzania jego kodu źródłowego. Może być dowolnie rozpowszechniany z zastrzeżeniem jednoczesnego udostępniania kodu źródłowego.

Screeny
http://www.otofotki.pl/img3/miniaturki/fdac1119661581y.png

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • lalalu.xlx.pl
  • Menu
    Powered by wordpress | Theme: simpletex | © Misja Tereski